Zgodnie z informacjami przekazanymi na Radach Pedagogicznych w Wirtualnym Dziekanacie (WD) zamieszczono dokumenty niezbędne do zapewnienia miejsca odbycia praktyki: umowę w sprawie przeprowadzenia praktyki studenckiej, programy praktyk, potwierdzenie odbycia praktyki oraz wykaz szpitali, z którymi SUM podpisało umowę na odbywanie praktyk.

Student po zalogowaniu się na WD powinien kliknąć na zakładkę moje studia, a następnie po lewej stronie wybrać materiały różne. Wyświetli się drzewo katalogów z odpowiednimi wydziałami i podkatalogami tematycznie opisanymi. Ostatnia pozycja w podkatalogu praktyk na WLK to lista placówek z którymi SUM podpisało umowy na praktyki. W przypadku kłopotów z pobraniem dokumentu prosimy o kontakt z Dziekanatem.

Przy wyborze miejsca realizacji praktyki oraz w trakcie jej odbywania prosimy kierować się następującym schematem:

• Student ma możliwość odbycia praktyki w jednym ze szpitali, z którym Uczelnia podpisała umowę na realizacje praktyki, bądź w jednostce opieki zdrowotnej w miejscu zamieszkania, w terminie od 7 lipca do 14 września 2014 r.
  • W przypadku wyboru szpitala, z którym Uczelnia podpisała umowę, student zgłasza się do Dziekanatu w celu pobrania skierowania na praktykę i pobiera z WD program praktyki i potwierdzenie odbycia praktyki.
  • W przypadku wyboru szpitala w miejscu zamieszkania student pobiera z WD dwa egzemplarze umowy i program praktyki. Po uzyskaniu podpisu dyrektora szpitala na umowie, należy oba egzemplarze złożyć w Dziekanacie w celu uzyskania podpisu Dziekana. Następnie studentowi zostanie zwrócony 1 egzemplarz umowy oraz zostanie wydane skierowanie na praktykę. Potwierdzenie odbycia praktyki student pobiera z WD.
  • Podpisane przez dyrektora szpitala umowy należy dostarczyć do Dziekanatu do 15 maja 2014 r.
  • W trakcie odbywania praktyki należy pamiętać o konieczności potwierdzania zdobytych umiejętności praktycznych w Indeksie Umiejętności Praktycznych lub Dzienniku Praktyk.
  • W przypadku gdy plan studiów zakłada odbycie praktyki wakacyjnej z dwóch zakresów, należy pamiętać o zawarciu odrębnych umów z każdego zakresu oraz pobraniu dwóch potwierdzeń odbycia praktyki i dwóch programów, zgodnie z planem studiów dla właściwego roku studiów.
  • W celu zaliczenia praktyki student oddaje w dziekanacie indeks, potwierdzenie odbycia praktyki podpisane przez ordynatora oddziału, w którym zrealizowano praktykę oraz Indeks Umiejętności Praktycznych lub Dziennik Praktyk w terminie do 16 września 2014r.

[Przesłano przez: Ewa Barska]