W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, który służy wyróżnianiu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach.

Decyzją Komisji kierunek studiów „farmacja” (studia jednolite magisterskie) Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Podczas Gali Finałowej Programu w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy w dniu 9 kwietnia 2018 roku, kierunek studiów „farmacja” Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymał również Certyfikat Nadzwyczajny – „Lider Jakości Kształcenia”, który otrzymują kierunki studiów z najwyższą liczbą punktów rankingowych przyznanych w danej edycji Programu.

Zespół bezpośrednio opracowujący i redagujący dokument zgłoszeniowy pt. Kwestionariusz certyfikacyjny

1. Prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk
  2. Dr hab. n. med. Katarzyna Komosińska-Vassev
  3. Dr hab. n. farm. Ewa Chodurek