Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zwyczajna dziewczyna, reż. L. Scherfig, Wielka Brytania, 2016, 117 min
Czym chata bogata!, reż. P. de Chauveron, Belgia, Francja, 2017, 92 min

20170726 fks 1

13 sierpnia | niedziela | 15.00

Zwyczajna dziewczyna, reż. L. Scherfig, Wielka Brytania, 2016, 117 min

W rolach głównych: Gemma Arterton, Bill Nighy, Jeremy Irons

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie "gadki szmatki", czyli... kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i... przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

Zwiastun: https://youtu.be/WPrHHWb1ryE

Bilety: 8 zł (emeryci/renciści), 14 zł (uczniowie/studenci), 17 zł (pozostali)

20170726 fks 2

27 sierpnia | niedziela | 15.00

Czym chata bogata!, reż. P. de Chauveron, Belgia, Francja, 2017, 92 min

Jean-Etienne Fougerole, bogaty pisarz – celebryta podczas telewizyjnego programu, promując swoją nową książkę "Czym chata bogata", nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę. Gdy do jego wspaniałego domu wprowadzą się nowi lokatorzy, cały świat stanie na głowie. Dwie rodziny, dwa światy, różne obyczaje, czy wzajemne uprzedzenia mogą doprowadzić do... wielkiego cygańskiego wesela?

Zwiastun filmu:https://youtu.be/QakxZBKG7XE

Bilety: 8 zł (emeryci/renciści), 14 zł (uczniowie/studenci), 17 zł (pozostali)

[Przesłano przez: Agnieszka Synowiec-Wojtarowicz]