Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

11 października br (tj. wtorek) w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Sosnowiec odbędzie się ostatni z interaktywnych wykładów dla seniorów – „Seniorzy mają głos, czyli wprowadzamy lokalną, obywatelską inicjatywę uchwałodawczą”.

Prawo przewiduje możliwość bezpośredniego wpływania na tworzone prawo przez obywateli.

Jednym z przejawów sprawowania władzy przez naród, jest – na szczeblu lokalnym - obywatelska inicjatywa uchwałodawcza.

Uczestnicy wykładu dowiedzą się na czym polega obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, jakie są wymogi formalne jej wprowadzenia i kto może złożyć obywatelski projekt uchwały.

Wykład będzie również próbą odpowiedzi na pytanie gdzie i jak jest praktykowana obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, czy jest regulowana w prawie miejscowym i jak sprawić, żeby stała się standardem  (nie tylko w teorii, ale i w praktyce).

Data:  11.10.2016 r.
Godz.: 10:00 - 12:00
Miejsce: Sala Sesyjna Urzędu Miasta Sosnowiec
Temat: Seniorzy mają głos, czyli wprowadzamy lokalną, obywatelską inicjatywę uchwałodawczą

Wstęp wolny

Wykłady odbywają się w ramach realizowanego od marca br. Projektu „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu.

Dzięki wykładom seniorzy poznają nowoczesne narzędzia partycypacji obywatelskiej, skuteczne sposoby prowadzenia rzecznictwa interesów oraz wdrażania dobrych praktyk.

Projekt „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu” realizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w Partnerstwie z Gminą Sosnowiec i finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

[Przesłano przez: Agnieszka Synowiec-Wojtarowicz]