Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Drodzy widzowie!
LATO MOST OFF trwa!

GRAMY PRZEZ CAŁE WAKACJE!
BILETY 20ZŁ
WE ŚRODY W CKŚ (ŚWIĘTOCHŁOWICE)
A WE CZWARTKI W TEATRZE ŻELAZNYM W KATOWICACH

20 lipca zobaczymy
NOC HELVERA
TEATRU DRUGA STREFA (WARSZAWA)

Plakat Noc Helvera

Opowieść o zaskakującym, pełnym namiętności spotkaniu dwojga osób i zapewne NAJLEPSZY POLSKI DRAMAT, JAKI POWSTAŁ W CIĄGU OSTATNICH 20 LAT, NAPISANY PRZEZ ŚLĄSKIEGO AUTORA INGMARA VILLQISTA.

Gęstość i dramaturgia tego przedstawienia polegają między innymi na tym, jak intrygującą i zagadkową, a w rezultacie mroczną, jest relacja pomiędzy dwójką bohaterów. Dwoje ludzi, matka i syn, pragnących bliskości, zrozumienia, wzajemnej miłości, a jednocześnie zadających sobie ból. W sztuce Villqista znakomicie splatają się tragedia rodzinna z analizą sytuacji człowieka poddanego presji totalitarnego systemu społecznego. Świetnie napisane role dają duże pole do popisu dla aktorów.

REZERWACJE

CENTRUM KULTURY ŚLĄSKA (CKŚ)
ul. Krauzego 1
Świętochłowice
WT-CZW 10-15

21 lipca zobaczymy spektakl
CZKAWKA
TEATRU DRUGA STREFA (WARSZAWA)

Plakat Czkowka

Kameralna realizacja tekstu młodego rosyjskiego dramaturga na deskach Teatru Druga Strefa to powiew świeżości. To dobra młoda rosyjska dramaturgia w ciekawych rozwiązaniach inscenizacyjnych. Spotkanie dwóch z pozoru bardzo różnych mężczyzn – etnografa i pułkownika rezerwy – które spontanicznie przeistacza się w kolację suto zakrapianą alkoholem, skrywanymi lękami i tęsknotami, przeżywanymi traumami, goryczą samotności. Co w ich życie wprowadzi tytułowa czkawka i czy odważą się odmienić swój los?

REZERWACJE

Teatr Żelazny, Budynek dworca PKP Katowice Piotrowice​

(wjazd od ul. Asnyka)

577 380 377