Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

6.06.2014 jesteśmy umówieni z przewodnikiem na zwiedzanie domu modlitwy MIZRACHI. Zbiórka o godz. 9.30 przed zamkiem w Będzinie. Dojazd we własnym zakresie (autobus nr 90, 260, tramwaj nr 21). Można się jeszcze dopisać (pod nr Tel. 698524015) do przedstawionej poniżej listy (do MIZRACHI jednorazowo może wejść 25 osób, koszt – 40 zł od grupy).

Plan spaceru w dniu 6.06.2014:
1. Spacer spod Zamku do centrum Będzina (zwiedzanie: Dom Modlitwy Mizrachi, Brama Cukermana)
2. Powrót do domu z przystanku przy ulicy 11-go Listopada lub Małobądzkiej.
3. Kontynuowanie spaceru ul. Modrzejowską do dworca PKP, następnie ul. św. Brata Alberta, ul. Podsiadły na Plac Bohaterów Getta Będzińskiego
(pod pomnik).
4. Powrót autobusem nr 90 lub 634
5. Dla wytrwałych kontynuowanie spaceru ul. Podsiadły, Sokolską, następnie wzdłuż Potoku Zagórskiego przez tereny Auchan (siedlisko czajek) do Zagórza (ok.6 km)