UTW ma charakter otwarty. Podstawą przyjęcia w poczet Słuchaczy jest ukończenie aktywności zawodowej lub ukończenie 60 roku życia.

Opłata za każdy semestr zajęć wynosi: 12 zł

Opłata wpisowa: 6 zł

Można wpłacić jednorazowo od razu 30 zł  (wpisowe, I i II semestr)

Zajęcia dla Słuchaczy odbywać się będą raz w miesiącu w formie dwóch godzinnych wykładów prowadzonych od godz. 1000 do 1300.

Wykłady prowadzone będą przez Profesorów i Doktorów zatrudnionych na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu i będą miały na celu poszerzanie wiedzy z zakresu medycyny, propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw prozdrowotnych.

Miejscem spotkań będzie sala wykładowa w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3-go Maja 91a.

Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 prowadzona będzie do dnia 9 października 2015 r. w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Plac Traugutta 2 pokój nr 406.