25 kwietnia 2017 r. na zaproszenie II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu, studentki: Natalia Liber i Anna Matuła działające w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach spotkały się z młodzieżą klas I - III.

Studentki pod opieką dr n. farm. Beaty Morak-Młodawskiej przygotowały prezentację nt:„ Suplementy diety a zdrowa dieta”  dotyczącą popularyzacji nauk farmaceutycznych i promowania zdrowego trybu życia, która wprowadziła uczniów w tematykę profilaktyki.

Przeprowadzone zajęcia były częścią programu realizowanego przez II LO im E. Plater w Sosnowcu:  "Dni Nauk Przyrodniczych".

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]