Studenci koła naukowego Katedry i Zakładu Patomorfologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odnieśli kolejne sukcesy naukowe:

31.03.2017 roku praca pod tytułem „Sexual education in Poland. Is it effective?” autorstwa: Macieja Gaździka, Igi Florczyk, Macieja Bugajskiego, Mateusza Porwolika i Marty Grygiel zajęła drugie miejsce na 21st Century Medicine – International Medical Congress for Students and Young Doctors in Medical University of Lublin.

19.05.2017 roku praca pod tytułem „Mercy killing or assisted suicide? – individual opinion of euthanasia of Polish University students”, oraz praca „Homosexuality orientation and it’s perception in the point of view of polish university students” autorstwa Macieja Gaździka, Igi Florczyk, Macieja Bugajskiego  i Mateusza Porwolika wygłoszona na konferencji 55th Polish and 13th International Conference Juvenes Pro Medicina organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi zajęły kolejno 1 i 2 miejsce.

To kolejny ogromny sukces studentów koła naukowego prowadzonego przez dr n. med. Tomasza Męcika-Kronenberga, który jest jego opiekunem i pod którego kierunkiem powstawały prace. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż wspomniane wieloletnie sukcesy dotyczą tej samej grupy studentów, z których jesteśmy bardzo dumni. Opisywane osiągnięcia potwierdzają, że wypracowanie dobrego warsztatu w kompletowaniu danych, zbieraniu wartościowego piśmiennictwa naukowego oraz ćwiczenia w pisaniu prac naukowych i doskonalenie umiejętności prezentacji wraz prowadzeniem swobodnej dyskusji dają gwarancję długofalowych powtarzalnych wyników. Kierownikiem Katedry i Zakładu Patomorfologii w Zabrzu jest prof. dr hab. n. med. Bogna Drozdzowska, której gratulujemy współpracowników.

/dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]