19-20 maja br. odbyła się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2017” organizowana przez Katedrę Biochemii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, pod patronatem JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr. hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego i Prezydenta Miasta Katowic Marcina Krupy. W konkursie wzięło udział 9 drużyn, reprezentujących 8 Uniwersytetów Medycznych:

• - Collegium Medicum UJ
  • - Gdański Uniwersytet Medyczny
  • - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – Wydział Lekarski w Katowicach i Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu
  • - Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
  • - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  • - Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • - Warszawski Uniwersytet Medyczny – Wydział Lekarski I
  • - Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Łącznie udział wzięło 27 reprezentantów poszczególnych wydziałów wyłonionych w czasie eliminacji wydziałowych do konkursu. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, o czym świadczy punktacja – pomiędzy 1 i 5 miejscem na ogólną liczbę możliwych do uzyskania punktów w klasyfikacji drużynowej równą 375 punktów, różnica wyniosła 32 punkty, a w klasyfikacji indywidualnej na 175 punktów możliwych do uzyskania wyniosła 16 punktów.

Tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2017” wygrała reprezentacja I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. II miejsce zajęła reprezentacja Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a III miejsce zdobyła drużyna Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Reprezentacja Wydziału Lekarskiego w Katowicach w składzie: Paulina Klarczyńska, Mateusz Gochowski, Szymon Sychta zajęła IV miejsce, natomiast reprezentacja Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu w składzie: Alicja Gospodarczyk, Katarzyna Kumorowska, Aleksandra Nowak zajęła 7 miejsce.

Klasyfikacja indywidualna:

• I miejsce - Sylwester Rogula z I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • II miejsce - Malwina Malinowska – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  • III miejsce - Tomasz Gallina – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reprezentantka Wydziału Lekarskiego w Katowicach Paulina Klarczyńska  zajęła 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]