Muzeum Śląskie zaprasza studentów wyższych uczelni z całego kraju do rozpoczęcia nowego roku akademickiego mocnym akcentem kulturalnym. Instytucja proponuje zwiedzanie sześciu wystaw stałych oraz czterech ekspozycji czasowych w cenie 1 zł przez cały październik. Przy dobrych warunkach atmosferycznych w ramach biletu w promocyjnej cenie istnieje także możliwość podziwiania Strefy Kultury z wieży widokowej.

Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego zachęca studentów do udziału w nowej, ogólnopolskiej akcji: „warto udać się do Muzeum Śląskiego po inspirację, wiedzę, przeżycie estetyczne, ale również spotkanie z świadkami przeszłości, czyli bogatą kolekcją Muzeum Śląskiego. Studentów szczególnie zapraszam na wystawę w Galerii jednego dzieła – artysta Dani Karavan swoją spektakularną instalacją dostarcza zwiedzającym wyjątkowych wrażeń” .

Kolekcje sztuki polskiej oraz plastyki nieprofesjonalnej można zobaczyć na wystawach stałych: Galerii sztuki polskiej 1800–1945, Galerii sztuki polskiej po 1945 roku oraz Galerii plastyki nieprofesjonalnej. W Muzeum Śląskim znajduje się również wystawa przygotowana na podstawie zbiorów Centrum Scenografii Polskiej – Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości oraz ciesząca się nieustannym zainteresowaniem ekspozycja o historii Górnego Śląska: Światło historii . Górny Śląsk na przestrzeni dziejów. Na specjalną uwagę zasługuje otwarta niedawno wystawa czasowa Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג przygotowana specjalnie z myślą o przestrzeni Galerii jednego dzieła przez izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana.

Akcja „Rozpocznij od kultury” upoważniająca do wstępu na wystawy Muzeum Śląskiego za 1 zł za okazaniem legitymacji studenckiej potrwa od 1 do 30 października 2016 roku.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]