Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do udziału w VIII już edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH”, która odbędzie się w Katowicach w dniach 13-14 kwietnia 2018 roku.

Ta tradycyjnie już organizowana przez Polską Sieć Guzów Neuroendokrynnych - ósma konferencja (a tak naprawdę jedenasta, wliczając trzy Konferencje Okrągłego Stołu) - będzie kolejnym spotkaniem polskich i zagranicznych ekspertów reprezentujących różne dziedziny medycyny, zajmujące się problematyką nowotworów neuroendokrynnych (NEN) układu pokarmowego i płuc.

W ostatnich 2 latach pojawiły się nowe europejskie i polskie zalecenia postępowania w tych nowotworach. Korzystając z bogatego doświadczenia ośrodków zajmujących się chorymi z NEN będziemy rozmawiać o ich wdrażaniu, uwzględniając nurtujące nas problemy, jakie niesie codzienna praktyka kliniczną.

Mam nadzieję, że „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych” będą kolejnym miłym spotkaniem, zainspirują owocne dyskusje, przyczynią się   do jeszcze lepszej współpracy wszystkich zainteresowanych tą problematyką i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła
Przewodnicząca Polskiej Sieci