W wyniku współpracy Stowarzyszenia ISPO Polska i Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach została zorganizowana po raz pierwszy Konferencja naukowo - szkoleniowa pt. „Zastosowanie innowacyjnych technologii we współczesnej rehabilitacji”. Organizatorami byli prof. nadzw. dr hab. Ryszard Plinta - kierownik Katedry Fizjoterapii SUM w Katowicach oraz doktorantka WNoZ SUM w Katowicach mgr Agnieszka Ciukszo - sekretarz ISPO Polska, zajmująca się projektowaniem indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego w technologii druku przestrzennego.

Konferencja poruszała tematykę roli nowoczesnych technologii w procesie usprawniania pacjentów z zaburzeniami funkcjonowania układu ruchu. Zaprezentowane zostały techniki skanu bezpośredniego ciała człowieka, dzięki którym możliwe jest projektowanie indywidualnych sprzętów zaopatrzenia ortopedycznego w oparciu o technologię druku przestrzennego.

Ponadto zaprezentowano najnowsze rozwiązania techniczne w protetyce kończyn.

Uczestnikami konferencji byli fizjoterapeuci, lekarze, ortotycy, protetycy i inni specjaliści zajmujący się usprawnianiem narządu ruchu człowieka oraz pracownicy i studenci SUM.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]