3 lipca 2017 r. Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu  zorganizowała I Seminarium Ogólnoakademickie „Metody fizykochemiczne w badaniach naukowych”. Seminarium zostało objęte Patronatem Honorowym Pani Prof. dr hab. n. med. Joanny Lewin-Kowalik – Prorektor ds. Studiów i Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Miejscem spotkania była sala wykładowa Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, przy ul. Jagiellońskiej 4 oraz hol przy sali wykładowej, gdzie uczestnicy konferencji prezentowali w formie plakatów swoje wyniki badań.

Skład Komitetu Naukowego:

• dr hab. Małgorzata Maciążek-Jurczyk (Przewodnicząca, Kierownik Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)
  • prof. dr hab. n. fiz. Anna Michnik (Zakład Fizyki Medycznej Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)
  • mgr chem. Jadwiga Pożycka (Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach).

Skład Komitetu Organizacyjnego:
  • dr n. farm. Agnieszka Szkudlarek (Przewodnicząca, Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)
  • mgr inż. chem. Anna Ploch (Studium Doktoranckie Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach)
  • dr n. farm. Mariola Chudzik (Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach).

W przedsięwzięciu wzięło udział 5 prelegentów:
  • dr hab. inż. Robert Koprowski (Zakład Komputerowych Systemów Biomedycznych Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)
  • dr hab. n. med. Armand Cholewka (Zakład Fizyki Medycznej Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)
  • dr inż. Mirosław Danch (ABL&E-JASCO Polska Sp. z o.o., Kraków)
  • mgr inż. Maria Jacewicz (TA Instruments Waters Sp. z o.o., Warszawa),

I Seminarium Ogólnoakademickie spotkało się z zainteresowaniem wielu osób. Uczestnicy otrzymali stosowne certyfikaty, prelegenci podziękowania a laureaci najlepszych prac – wyróżnienia w formie dyplomu i upominków.

W związku z tym, iż jako Organizatorzy Seminarium otrzymaliśmy liczne pochwały, a liczba uczestników na tego typu wydarzeniu zorganizowanym po raz pierwszy była zadowalająca, dołożymy wszelkich starań, by w/w przedsięwzięcie stało się wydarzeniem cyklicznym.

/dr hab. n. farm. Małgorzata Maciążek-Jurczyk, kierownik Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]