Baner sympozjum

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XVII Międzynarodowym Sympozjum „Onkologia w otolaryngologii”, które odbędzie się w dniach 25 – 27. 05.2017r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Sympozjum będzie interdyscyplinarnym forum wymiany myśli, poglądów i doświadczeń laryngologów, onkologów, radioterapeutów, chemioterapeutów, chirurgów szczękowo – twarzowych, neurochirurgów i biologów molekularnych zajmujących się onkologią głowy i szyi.

Sympozjum organizowane jest przez Sekcję Onkologiczną Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi orz Katedrę i Klinikę Laryngologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która w 2016r. obchodziła 65 – lecie swojego istnienia.

W programie naszego Sympozjum staraliśmy się uwzględnić wszystkie najbardziej aktualne problemy współczesnej onkologii regionu głowy i szyi. Będziemy rozmawiać nie tylko o najnowszych osiągnięciach diagnostyki i terapii w onkologii głowy i szyi, zarówno w aspekcie chirurgii onkologicznej jak i leczenia radiochemioterapią, ale również podsumujemy 2,5 roczny okres działalności pakietu onkologicznego w naszej specjalności. Odrębne sesje będą poświęcone intensywnie rozwijającym się technikom endoskopowym w terapii nowotworów głowy i szyi, leczeniu spersonalizowanemu w onkologii głowy i szyi oraz leczeniu raka płaskonabłonkowego głowy i szyi w „erze HPV”. Podsumujemy rolę nauk podstawowych takich jak biologia molekularna i biochemia w rozwoju badań nad procesem nowotworowym. Tak szeroka tematyka Sympozjum sprawi, że każdy z Państwa znajdzie interesujące dla siebie zagadnienia. Wykłady najwybitniejszych specjalistów z dziedziny onkologii pozwolą na poszerzenie naszej wiedzy i zastosowanie jej w codziennej praktyce lekarskiej.

Mam nadzieję, ze przypadnie państwu do gustu plakat reklamujący nasze Sympozjum autorstwa profesora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Romana Kalarusa o charakterystycznej, oryginalnej symbolice i będzie inspiracja do twórczych przemyśleń podczas Sympozjum.

Udział Państwa w Sympozjum będzie dla nas wyróżnieniem i dołożymy wszelkich starań aby pozostawiło w pamięci uczestników wiele przyjemnych wspomnień.

Prof. dr hab. n. med. Jarosław Markowski
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Sympozjum.
Przewodniczący Sekcji Onkologicznej
Polskiego Towarzystwa  Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi.

STRONA INTERNETOWA SYMPOZJUM: onkologia-otolaryngologia.pl

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]