Baner konferencji

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 01-02 czerwca 2017 r. na terenie Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznejw Katowicach odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja pn. „Psychologia, medycyna i prawo w zawodach trudnych i niebezpiecznych” organizowana przez katowicki wydział Uniwersytetu SWPS we współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu SUM oraz firmę GPE Psychotronics.

Tematyka Konferencji skupia się na problematyce współpracy lekarzy, psychologów oraz prawników w zakresie ochrony zdrowia, profilaktyki bezpieczeństwa, a także orzecznictwa w zawodach wymagających szczególnych predyspozycji psychicznych i motorycznych. Zagadnienie to dotyczy przede wszystkim tych sfer działalności człowieka, gdzie aktualne możliwości psychofizjologiczne decydują o życiu i bezpieczeństwie innych.

Konferencja adresowana jest m. in. do:

• lekarzy, psychologów i prawników, zajmujących się medycyną i psychologią pracy, w tym specjalistów z zakresu psychologii i medycyny transportu,
  • specjalistów z Wojewódzkich Ośrodków Medycyny Pracy oraz Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego,
  • pracowników specjalistycznych poradni lekarskich i psychologicznych (zarówno cywilnych jak i wojskowych),
  • pracowników uczelni i instytutów naukowych zajmujących się problematyką sprawności psychofizjologicznej oraz wszystkich zainteresowanych zajmujących się tą dyscypliną nauki,
  • osób zainteresowanych czynnikami ryzyka zawodowego w zawodach szczególnie niebezpiecznych, w tym specjalistów z zakresu ergonomii, prawa, etyki i gerontologii.

Planowane są 4 sesje plenarne i dodatkowo sesje tematyczne. Wszystkie zgłoszone prace nawiązujące do tematyki konferencji zostaną uwzględnione i zakwalifikowane do przedstawienia, a te spełniające kryteria regulaminowe będą drukowane w całości w punktowanych publikatorach naukowych, w tym w czasopiśmie zamieszczonym na liście MNiSW.

W celu czynnego uczestnictwa, w terminie do dnia 15 kwietnia 2017 r. na adres e-mail biura konferencji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) należy przesłać streszczenie lub pełen tekst prac przeznaczonych do druku. Koszt uczestnictwa w sesji wynosi 480 zł, a opłata za recenzję zgłoszonej na konferencję pracy – 100zł.

Szczegółowe informacje dotyczące Forum, w tym warunki dotyczące przygotowywania prac oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie internetowej https://swps.pl/nauka-i-badania/konferencje/14510-ii-miedzynarodowa-konferencja-psychologia-i-medycyna-w-zawodach-trudnych-i-niebezpiecznych

[Przesłano przez: Joanna Domagalska]