Dnia 25 marca 2017 w Katowicach odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa „Analizator diet”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka.

Konferencja została zorganizowana przez Samorząd Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Śląskie Centrum Zdrowia.

Wydarzenie otworzył Pan Prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka. Konferencja zorganizowania została w celu szerzenia fachowej wiedzy dotyczącej żywienia, opartej na rzetelnych badaniach naukowych. Podczas konferencji zostały poruszone tematy wzbudzające największe zainteresowanie, a także kontrowersje wśród dietetyków. Dobór wykładowców, na co dzień pracujących według standardów Evidence-Based Medicine zagwarantowały merytoryczne podejście do prezentowanych zagadnień.

Konferencję poprowadziła lek. Anna Dittfeld - doktorantka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

Podczas konferencji wykładowcy odpowiadali na nurtujące uczestników pytania, a załączone do materiałów konferencyjnych streszczenia wykładów będą pomocne przy analizowaniu poszczególnych diet. Po konferencji została przeprowadzona ankieta, która potwierdziła potrzebę organizowania kolejnych wydarzeń. Podczas konferencji została nawiązana współpraca pomiędzy jednostkami reprezentowanymi przez wykładowców a organizatorami.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]