Organizatorzy Wszechnicy PAU serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Wszechnicy PAU. Wykład „Odkryliśmy ‘Boską cząstkę’ – i co dalej?” wygłosi profesor Marek Zrałek. Wykład odbędzie się 27 października 2016 (czwartek), o godz. 16.00, w Muzeum, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.

Prof. Marek Zrałek jest pracownikiem Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wybitny fizyk, niekwestionowany autorytet międzynarodowy w dziedzinie teorii pola i fizyki cząstek elementarnych, które są budulcem Wszechświata. Z wykładu prof. Zrałka dowiemy się jak powstała ‘boska cząstka” (bozon Higgsa) i materia wszechświata. Od trzech lat prof. Zrałek jest kierownikiem Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) w Katowicach. W ramach działalności Stacji jest m. in. prowadzona Wszechnica PAU w Gliwicach.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]