Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mogą korzystać z następujących świadczeń pomocy materialnej:

• stypendium socjalnego lub stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości
  • stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych
  • zapomogi
  • stypendium Rektora dla najlepszych studentów
  • stypendium  ministra za wybitne osiągnięcia

Doktoranci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mogą korzystać z następujących świadczeń pomocy materialnej:

• stypendium socjalnego lub stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości
  • stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych
  • zapomogi
  • stypendium Rektora dla najlepszych doktorantów
  • stypendium  ministra za wybitne osiągnięcia

Dokumenty i regulacje prawne

1. Zarządzenie nr 158/2014 w sprawie: ustalenia wysokości stypendium dla studentów w roku akademickim 2014/2015
  2. Regulamin przyznawania pomocy materialnej dla studentów SUM obowiązujacy od 01.10.2011 r. (z późn. zm.) (123.50 kB)
  3. Wniosek o przyznanie świadczeń pomocy materialnej (607.37 kB)
  4. Wniosek o przyznanie stypendium Rektora dla najlepszych studentów (568.52 kB)
  5. Wniosek o przyznanie zapomogi (502.36 kB)
  6. Zasady dokumentowania dochodu i jego ustalania (67.50 kB)
  7. Oświadczenie członka rodziny o wysokości dochodu niepodlegajacego opodatkowaniu podatkiem dochodowym (52.50 kB)
  8. Oświadczenie o dochodzie uzyskiwanym z pozarolniczej działalności osób rozliczajacych się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiaganych przez osoby fizyczne (34.50 kB)
  9. Oświadczenie (109.55 kB)
  10. Wykaz miast i gmin, w których stałe zameldowanie studenta powoduje, iż jest on uznawany za studenta miejscowego (36.50 kB)
  11. Wykaz rodzajów osiągnięć za które student może otrzymać stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz przypisanych im wartości punktowych (65.50 kB)
  12. Oświadczenie członka rodziny o niezarejestrowaniu w urzędzie pracy i nieuzyskiwaniu żadnych dochodów (33.00 kB)
  13. Wniosek o ponowne przeliczenie dochodu (39.00 kB)
  14. Listy rankingowe studentów - Stypendium Rektora 2012/2013 (114.70 kB)
  15. Lista studentów z przyznanym Stypendium Rektora 2013/2014 aktualizacja 06.12.2013r. (2.24 MB)
  16. Listy rankingowe - wykaz osób, którym zostało przyznane w roku akademickim 2014/2015 Stypendium Rektora dla najlepszych studentów (1.3 MB) korekta 26.11.2014r.